Wstydliwe choroby skóry

Wstydliwe choroby skóry

Istnieje wiele chorób, o których pacjenci wstydzą się mówić otwarcie. Wśród nich najczęściej wymieniane są choroby skóry. Dzieje się tak z pewnością dlatego, że charakter określonej choroby nie pozwala na ukrycie jej objawów. Wstydliwe choroby skóry są również przyczyną ataków społecznych czy stygmatyzacji ze strony rówieśników w przypadku dzieci. Przede wszystkim, co najważniejsze, dowiedz się, jakie wstydliwe choroby skóry najczęściej wymieniają pacjenci.

Świerzb

Świerzb może wpływać na każdy obszar skóry, ale najczęściej rozprzestrzenia się podczas kontaktów seksualnych. Objawy to ekstremalne swędzenie, które nasila się w nocy. Zarówno świąd, jak i wysypka mogą występować na całym ciele lub ograniczać się do nadgarstka, łokcia, miejsca pod pachami i między palcami. Na ciele mogą również pojawiać się małe pęcherze i łuski.

Wszy łonowe jako wstydliwa choroba skóry

Po pierwsze wszy łonowe to choroba skóry, która potocznie nazywa się „kraby”. Ta nazwa odnosi się do kształtu tych pasożytów, który różni się od ciała wszy. Wszy łonowe żyją we włosach łonowych i rozprzestrzeniają się wśród ludzi podczas bliskiego kontaktu. Podsumowując, w skrócie o ich obecności świadczy najczęściej uporczywe swędzenie i widoczne wszy lub jaja przyczepione do włosów łonowych.

Opryszczki jamy ustnej

Do wstydliwych chorób skóry zalicza się również opryszczki na ustach są oznaką infekcji wirusem opryszczki, zwykle wywołanym przez rodzaj wirusa opryszczki znanego jako ludzki wirus opryszczki 1 lub HHV-1. Innymi słowy, ma to na celu wyjaśnienie, że objawy to swędzenie warg lub skóry wokół ust, palenie w pobliżu ust lub okolicy ust, mrowienie w pobliżu ust lub okolicy ust, ból gardła, gorączka, opuchnięte gruczoły, bolesne połykanie i wysypka na dziąsłach, ustach, ustach lub gardle. Pojawiają się zwykle 1–3 tygodnie po pierwszej infekcji. Lekarstwa mogą skutecznie zmniejszać nasilenie i czas jej trwania.

Wstydliwe choroby skóry – kiła

Kiłę inaczej zwaną syfilisem można wyleczyć za pomocą antybiotyków, ale wiele osób nie zauważa wczesnych objawów. Tymczasem w trakcie nieleczona może prowadzić do uszkodzenia nerwów, ślepoty, paraliżu, a nawet śmierci. Podsumowując, w skrócie wśród objawów tej choroby skóry wymienia się: bezbolesny wrzód na genitaliach lub w okolicy odbytu, wysypkę, powiększone węzły chłonne, gorączkę, zmęczenie i wypadanie włosów.

Podsumowanie – wstydliwe choroby skóry

Wstydliwe choroby skóry mogą występować w różnym natężeniu, a ich specyficzne objawy różnią się między sobą. Wiele z nich ciężko jest wyleczyć, zatem część zabiegów medycyny estetycznej jest w stanie zmniejszyć objawy chorób skóry.