XV Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

XV Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych zostało powołane w 1999 roku z inicjatywy niewielkiej, bo 38-osobowej grupy dermatologów od lat zainteresowanych problemami estetycznymi skóry. Dzisiaj organizacja liczy blisko 400 najlepszych dermatologów zajmujących się dermatologią estetyczną. Większość z członków prowadzi prywatną praktykę, w której są wykonywane zabiegi wykorzystujące najnowocześniejsze, uznane na świecie metody.

      V__D840_medium V__FE27_mediumRokrocznie Stowarzyszenie organizuje liczne sympozja i warsztaty. W skali roku z takich form kształcenia (weryfikowanych przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie) korzysta ponad 1000 lekarzy, którzy poprzez uczestnictwo w tych spotkaniach otrzymują punkty edukacyjne.

Jednym z takich spotkań oraz okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi oraz metodami leczenia był XV Jubileuszowy Kongres Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych (07-09.03.2014). Marka, jaką przez piętnaście lat zyskał Kongres, gwarantował uczestnikom bardzo wysoki poziom merytoryczny spotkań. V__2BCF_mediumV__1F7D_mediumGoście mogli uczestniczyć w wykładach wybitnych specjalistów z kraju i z zagranicy (prof. Eckart Haneke z Niemiec, dr Leonardo Marini z Włoch, dr Catherine De Goursac z Francji, dr Herve Raspaldo, chirurg plastyk z Nicei, dr Koenraad De Boulle z Belgii, dr Philippe Deprez z Hiszpanii, który specjalizuje się w różnego rodzaju peelingach oraz dr Edward Krulig, chirurg plastyczny z Wenezueli o polskich korzeniach) oraz wziąć udział w pokazach technik zabiegowych m.in. MASTER CLASS WORKSHOP – 'Znaczenie punktów podporowych w miękkim liftingu twarzy z użyciem kwasu hialuronowego’.

V__D5E5_mediumV__BBAD_medium

Nieodłącznym elementem Kongresu był również udział wystawców, którzy przedstawili  bogatą ofertę produktów wykorzystywanych w codziennej praktyce lekarskiej, każdy rok zaskakuje nowościami w dziedzinie laserów, wypełniaczy oraz innych produktów stosowanych w medycynie estetycznej.

Precyzyjnie wyselekcjonowane tematy przedstawiane podczas 3-dniowego spotkania były świetną okazją do zapoznania się z nowościami, ale przede wszystkim do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami Kliniki Wiatroszak (dr Marcin Wiatroszak, dr Michał Rutkowski) a kolegami po fachu.

V__2DE6_medium

V__CF5C_medium