Zabieg w przerwie na lunch – działanie toksyny botulinowej

Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej typu A są obecnie najczęściej wykonywanymi zabiegami. Nie bez kozery nazywane zabiegiem lunchowym, gdyż na jego wykonanie wystarczy poświecić 15 minut.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Zabiegi botulinowe to nic innego jak popularnie nazywany „botoks”. Choć sam „Botox” jest nazwą handlową konkretnego preparatu wykorzystywanego przy zabiegach tego typu.

Specjaliści medycyny estetycznej zgodnie twierdzą, iż nie ma obecnie szybszego sposobu na wygładzenie zmarszczek, niż zabiegi botulinowe. Więcej. Botoks stosowany w niewielkich dawkach może odświeżyć zmęczoną cerę dając natychmiastowy efekt wypoczętej, zrelaksowanej twarzy.

Preparat używany do zabiegu zawiera neurotoksynę blokującą impulsy nerwowe. Powoduje ona skurcze mięśni i w efekcie rozluźniającą mięśnie odpowiedzialne za tworzenie się zmarszczek.

Zabieg   polega na zaaplikowaniu bardzo cienką igłą toksyny botulinowej pod skórę w miejscach o wzmożonej mimice takich jak okolice oczu i ust, czoło, czy boczne linie wzdłuż nosa.

W ten sposób korygujemy lwią zmarszczkę, kurze łapki, zmarszczki palacza wokół ust, poziome linie na czole, ale też zapobiegamy ich powstawaniu. Mięśnie twarzy rozluźnione dzięki botulinie nie są  skore do wyrazistej mimiki będącej główną przyczyną powstawania pierwszych zmarszczek.

Nie musisz się obawiać tego  zabiegu. Iniekcje są praktycznie bezbolesne. Jeśli  jednak masz nadwrażliwą skórę i obawiasz się dyskomfortu podczas ostrzykiwania, możesz poprosić o znieczulenie kremem Emla.

Zabiegi botulinowe są też całkowicie bezpieczne. Stosowane preparaty  zawierają minimalne dawki toksyny, poddawane są też najwyższej kontroli i posiadają niezbędne atesty. 

Jak już wiesz zabieg jest też krótki, do tego nie pozostawia zbyt wielu śladów. Mogą jednak pojawić się lekkie obrzęki i zasinienia. Zazwyczaj  jednak odświeżenie makijażu po tym  „lunchowym zabiegu” powinno wystarczyć, byś mogła tego samego dnia wrócić do pracy, czy spotkać się z koleżankami.

Aczkolwiek większą aktywność fizyczną zostaw na kolejne dni. To samo dotyczy alkoholu i palenia papierosów, oraz lotów samolotem. Niech ten dzień będzie dniem spokojnego relaksu, a najlepiej w pozycji pionowej (stojącej, lub siedzącej), gdyż tego dnia niewskazane jest schylanie się i leżenie. Dzięki temu botulina „ułoży się” i  zasymiluje  z twoim ciałem.