Peelingi i zabiegi złuszczające

Peelingi i zabiegi złuszczające

Starzenie się skóry i przeciwdziałanie

Skóra człowieka z wiekiem traci swoją elastyczność oraz właściwe nawilżenie. Pod wpływem rożnych czynników, jak utlenianie zmienia się również jej faktura, pojawiają się zmarszczki. Część tych procesów można spowolnić lub opóźnić używając odpowiednich preparatów chemicznych np. stosując właściwe peelingi.

Chemiczne oddziaływanie na skórę przy zastosowaniu resurfacingu jest zupełnie inne niż w przypadku konwencjonalnych środków. Peelingi powodują głównie złuszczanie skóry, podczas kiedy procedura resurfacingu zmusza komórki do regeneracji (wpływa na jej przyspieszenie) przy jednoczesnej o wiele mniejszej traumie i podrażnieniu skóry.

Efekt ten można osiągnąć dzięki niepowtarzalnemu bio-przyswajalnemu kompleksowi transportu (PH-DVC™). Gwarantuje on zmaksymalizowane i kontrolowane dostarczanie skórze substancji czynnych. W dodatku dzieje się to bez żadnych negatywnych skutków ubocznych często występujących przy konwencjonalnych peelingach.

Unikalne połączenie resurfacingu ze zmaksymalizowaną siłą odmładzania. pHformula to pierwsza gama produktów łącząca Alfa Ketokwasy, Alfa Hydroksykwasy, kwasy Alfa i Beta i Polihydroksykwasy z kompleksem PH-DVC™. Ten ostatni czynnik powoduję polaryzację mikrostruktur, co w znacznym stopniu ułatwia penetrację skóry.

pH formula

W preparatach do resurfacingu pH formula pH = pKa. Celem resurfacing skóry pHformula jest osiągnięcie maksymalnego kontrolowanego poziomu uwalnianych protonów co stanowi realną odbudowę komórek skóry. Efekt ten jest osiągnięty dzięki dodaniu do preparatów pHformula specjalnego kompleksu transportującego PH-DVC ™. Uzyskany rezultat to maksymalny wzrost stężenia protonów bez możliwych powikłań. Doskonałe skuteczności regeneracyjne, mniej podrażnień skóry, zapaleń oraz niskie ryzyko powstania efektów ubocznych.

Procedury pHformula Resurfacing skóry zostały specjalnie zaprojektowane tak aby koncentrować się na głównych problemach skóry. Rzadko się zdarza, że mamy tylko jeden problem do zdiagnozowania i leczenia. Dzięki unikalnemu systemowi pH problemy skórne pacjentów są najczęściej rozwiązywane poprzez łączenie różnych procedur resurfacingu skóry zawsze odpowiednim zestawem, wraz z kuracjami domowymi przed i po.

Resurfacing AGE występuje w 3 wariantach: AGE 1 łagodny, AGE 2 intensywny, AGE 3 medyczny. W celu dobrania odpowiedniego stopnia należy określić poziom tolerancji skóry pacjenta w zależności od fototypu, oraz poziom wrażliwości przy użyciu produktu SP Complex. Znając poziom wrażliwości skóry pacjenta specjalista może wybrać odpowiedni program resurfacingu skóry co zagwarantuje zadowalające wyniki leczenia.

Aktywne i skuteczne rozwiązanie resurfacingu skóry w typowych objawach starzenia takich jak: foto-starzenie, zmiany pigmentacyjna, skóra zszarzała, pozbawiona blasku, powierzchowne i średnie zmarszczki mimiczne.

Główne składniki aktywne i ich właściwości

 • Kwas migdałowy. Stymuluje produkcję kolagenu i wykazuje zaawansowane efekty w leczeniu fotostarzenia poprzez poprawę wyglądu zmarszczek. Bez podrażnień i ewentualnych przebarwień po zapalnych występujących zazwyczaj w połączeniu z innymi kwasami.
 • PH-DVC™ (nośnik). Jest to ompleks stosowany w preparatach pHformula zwiększa penetrację substancji czynnych.
 • Kwas pirogronowy. Stymuluje kolagen, elastynę i glikoproteiny skórne.
 • Kwas laktobionowy. Inhibitor MMP (metaloproteinazy macierzy zewnątrz komórkowej) i jest odpowiedzialny za blokowanie degradacji macierzy pozakomórkowej skóry i ogólnej integralności strukturalnej powodującej zmarszczki. Niweluje także wiotkość skóry i zjawisko rozszerzenia naczyń krwionośnych. Dostarcza wielu korzyści, które zwiększają czas odnowy komórek i zapewnia właściwości przeciwutleniające. Pomaga również w leczeniu ran.
 • Retinol- reguluje zróżnicowanie komórek. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, a także działa jako silny antyoksydant.
 • Wolne od parabenów

Wskazania do użycia phFoormula

Zabiegi z użyciem tych preparatów stosuje się w wielu przypadkach, kiedy możemy obserwować zjawiska starzenia się skóry lub drobne niedoskonałości dotyczące jej kolorystyki:

 • fotostarzenie
 • zmiany pigmentacyjne
 • piegi
 • skóra naczyniowa
 • nudny ziemisty wygląd
 • rogowacenie
 • zniszczona warstwa rogowa
 • drobne linie i zmarszczki

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na nałożeniu maski złuszczającej. Efekt przeciwstarzeniowy na skórze zależy od ilości nałożonych warstw. O ilości warstw decyduje lekarz wspólnie z Pacjentem.

Aby uzyskać najlepsze wyniki i zmniejszyć ryzyko powikłań, zaleca się, aby pacjenci używali produktów odpowiedniego pHformula resurfacingu 2-3 tygodnie przed i po zabiegu.