Plastyka powiek

Plastyka powiek

Problem opadania powiek jest dla kobiet znaczący, ponieważ oko wydaje się wtedy mniej atrakcyjne. Jednym ze sposobów ukrycia opadającej powieki jest makijaż, jednak nie rozwiązuje on w pełni problemu defektu. Wraz z wiekiem w organizmie zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność i sprężystość. Najszybciej uwidacznia się to w miejscach, gdzie skóra jest najcieńsza, tak jak ma to miejsce np. na powiekach. Słabnące mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi nie są już w stanie przeciwdziałać siłom grawitacji  i powodują problem opadającej powieki. Dzięki zabiegowi takiemu jak plastyka powiek likwiduje się opadającą powiekę, podnosząc brwi. Rozluźnia sie przy tym mięsień okrężny oka lub chirurgicznie podnosi brwi.

Wskazania – plastyka powiek

Zabieg przeznaczony jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, niezależnie od wieku, u których pojawiają się wskazania do plastyki powiek. Kieruje się go również do osób, które w wyniku starzenia się czy wpływów dziedzicznych borykają się z problemem
znacznego nadmiaru skóry na powiekach.

Przeciwwskazania do liftingu powiek

 • wytrzeszcz gałek ocznych,
 • osoby o bardzo nisko położonej i nawisającej na
  powieki górne brwi,
 • nieregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • nadczynność tarczycy,
 • zaburzenia krzepliwości,
 • cukrzyca,
 • ciąża,
 • miesiączka,
 • leczenie sterydami, infekcja ropna skóry i
  śluzówek.

Przebieg zabiegu

Zabieg korekcji powiek przeprowadzamy w ramach chirurgii ambulatoryjnej w znieczuleniu miejscowym.  Rodzaje stosowanych technik operacyjnych są zależne od nasilenia zmian, polegają na wycięciu nadmiaru skóry, włókien mięśniowych i tkanki tłuszczowej oraz na odtworzeniu prawidłowych stosunków anatomicznych w obrębie powiek i brwi. Część korekcji przeprowadzamy przezspojówkowo bez cięć skórnych.

Plastyka powiek obejmuje korekcję opadającej powieki i usunięcie worków pod oczami. Chodzi o tzw. przepuklinki tłuszczowe powstające w wyniku przemieszczenia się części tkanki tłuszczowej wyścielającej oczodół bliżej powierzchni skóry. Nasi lekarze zszywają ranę niezwykle cienkim szwem rozpuszczalnym lub nierozpuszczalnym. W tym drugim przypadku szew usuwa się po upływie 5-7 dni. Cięcia operacyjne ukrywa się w naturalnych fałdach skóry powiek tak, że po pewnym czasie są właściwie niewidoczne. Decydując się na skorzystanie z usług salonu ESTMedica możesz mieć pewność, że zabieg plastyki powiek będzie wykonany rzetelnie i z zachowaniem bezpieczeństwa pacjenta.