PLEXR – Korekcja powiek bez skalpela

PLEXR – Korekcja powiek bez skalpela

Plexr jest nowoczesną procedurą stosowaną we współczesnej medycynie estetycznej i dermatologii. Urządzenie umożliwia usunięcie niedoskonałości i zmian skórnych. Dzięki generowaniu mikrowiązki plazmowej aparat umożliwia precyzyjne dotarcie do zmian nie powodując jednocześnie przepływu prądu przez organizm ludzki.

Alternatywa dla skalpela

U niektórych osób występuje nadmiar skóry wokół oczu. Powoduje to dyskomfort w postaci opadającej powieki lub tzw worków pod oczami. Jednocześnie część pacjentów nie chce się zdecydować na klasyczną blefaroplastykę wykonywaną przez chirurga plastycznego. Dzieje się tak z różnych względów: niektórzy obawiają się operacji samej w sobie, inni chcą uniknąć ewentualnych komplikacji związanych z gojeniem się ran pooperacyjnych.

Precyzja w działaniu

PLEXR jest generatorem plazmy, który wytwarza kontrolowaną i celowaną mikrowiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma tworzy się między końcówką urządzenia i skórą pacjenta dzięki niewielkiemu łukowi.

W kontrolowany sposób jest on zdolny do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania, co skutkuje uniesieniem powiek i efektem „otwartego oka”.

Dzięki tej metodzie możemy także usuwać worki pod oczami.

Wskazania

Urządzenie PLEXR generuje skoncentrowaną wiązkę plazmy w łuku elektrycznym. Wskutek tego procesu wytwarza się wysoka temperatura, która w sposób punktowy zmienia strukturę w jednym miejscu skóry pozostawiając pozostały jej obszar nienaruszony. Generator można wykorzystywać w wielu przypadkach. Do najczęstszych wskazań należą:

 • drobny lifting twarzy
 • usuwanie tatuaży
 • redukcja rozstępów na skórze
 • usuwanie przebarwień na skórze
 • zmniejszanie wiotkości skóry
 • usuwanie zmarszczek

Przeciwwskazania – PLEXR

Metoda niestety nie jest przeznaczona dla każdego. Istnieje szereg uwarunkowań, które wykluczają jej zastosowanie. Do najbardziej znanych należą:

 • choroby autoimmunologiczne
 • cukrzyca
 • choroby o podłożu nowotworowym
 • ciąża – w tym karmienie piersią
 • opryszczka

PLEXR – na czym polega zabieg

Do przeprowadzenia zabiegu PLEXR stosuje się znieczulenie miejscowe. Czas trwania jest uzależniony od powierzchni poddawanej zabiegowi, najczęściej jest to około 40 – 60 minut. Po zabiegu na skórze pojawiają się małe strupki, które po kilku dniach znikają. W zależności od specyfiki leczonego miejsca oraz rodzaju defektu jaki jest korygowany, lekarz może zalecić powtórne lub nawet trzykrotne użycie PLEXR. Zwykle pacjent pojawia się na kolejnych zabiegach z miesięcznymi przerwami.

Rekonwalescencja po zabiegu PLEXR

Jak w wielu przypadkach tak i tutaj skóra może po zabiegu wymagać rekonwalescencji. Niewielkie strupki jakie mogą się pojawić znikają zwykle w ciągu pierwszego tygodnia. Skóry nie należy wówczas drapać. strupki powinny zasychać i odpadać samodzielnie. Dopuszczalne jest użycie podkładów, jednak skóra powinna możliwie swobodnie oddychać i się zrelaksować. Po zniknięciu strupków naskórek w miejscu prowadzenia zabiegu może być jeszcze przez jakiś czas zaczerwieniony. Wskazane jest używanie kremów nawilżających.

Efekty po zabiegu

Plexr jest popularna metodą korekcji zmian skórnych wśród wielu kobiet, a ostatnio także pośród mężczyzn. Dzieje się tak ze względu na niewielka inwazyjność i relatywnie szybkie gojenie i widoczne pozytywne efekty.