Rewitalizacja skóry

Rewitalizacja skóry

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się coraz bardziej wiotka, cienka, mało elastyczna i przesuszona. Na jej powierzchni zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki i przebarwienia, które wraz z czasem stają się coraz bardziej widoczne. Proces starzenia się ma związek między innymi ze zmniejszeniem aktywności fibroblastów oraz liczby włókien kolagenowych, jak również elastyny w skórze.

Starzeniu się nie można całkowicie zapobiec, ale istnieją skuteczne metody, które mogą ten proces znacznie opóźnić i pozwolić na dłuższe cieszenie się młodym i zdrowym wyglądem. W medycynie estetycznej rewitalizacja skóry oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry w celu poprawy jej wyglądu. W zabiegach rewitalizacji skóry wykorzystuje się i wprowadza substancje, które mobilizują ją do odbudowy i regeneracji. To naturalne składniki, które są odpowiedzialne za prawidłowe napięcie i nawilżenie skóry.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi rewitalizacji skóry?

Zabiegi, mające na celu odmłodzenie skóry twarzy polecane są przede wszystkim osobom w wieku między 30. a 60. rokiem życia, które chcą wyglądać młodziej, zredukować objawy starzenia się, jak i poprawić stan oraz kondycję skóry. Mogą być również z korzyścią dla osób skarżących się na zmiany potrądzikowe, przebarwienia, worki lub zasinienia pod oczami. Dzięki rewitalizacji skóry można również skutecznie zniwelować obwisłą skórę, pajączki naczyniowe, uszkodzenia posłoneczne czy nadmierne rogowacenie naskórka.

Zabiegi rewitalizacji skóry są szczególnie wskazane dla osób narażonych na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczone powietrze, częste spożywanie alkoholu, palenie papierosów (czynne lub bierne), niewłaściwa dieta, mała ilość snu, stres oraz nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa polega na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak aminokwasy, witaminy czy mikroelementy. Zabieg odbywa się za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki oraz igły. Dzięki temu składniki aktywne podawane są bezpośrednio do skóry właściwej, co sprawia, że mają możliwość szybkiego działania, zapewniając przy tym optymalną dostępność i stężenie. Mezoterapia igłowa w zabiegach rewitalizacji skóry daje możliwość efektu ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z własnej krwi pacjenta. Posiada dowodnione właściwości korzystnej biostymulacji komórek skóry, w tym fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych w skórze. Terapia odmłodzenia skóry twarzy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest nowoczesną, odmładzającą skórę procedurą przeciwstarzeniową, która pobudza własne zasoby organizmu do odbudowy i rewitalizacji skóry.

Laser frakcyjny

Zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego polegają na gęstym jej „dziurkowaniu” za pomocą promieni lasera. Promienie te wnikają w głąb skóry i powodują powstawanie małych ranek, znajdujących się w równych odległościach od siebie. Pomiędzy nimi skóra pozostaje nieuszkodzona. Wykonanie serii zabiegów laserem frakcyjnym skutkuje poprawą rewitalizacji skóry, który odzyskuje zdrowy i młody wygląd. Jej rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje redukcję istniejących zmarszczek oraz
zasinień pod oczami.

Peelingi medyczne

Zabiegi peelingujące polegają na złuszczaniu naskórka, którego głębokość zależna jest od rodzaju zastosowanego preparatu i intensywności zabiegu. Peeling powoduje poprawę mikrokrążenia w skórze i intensywną regenerację naskórka. Przy odpowiednio dobranych preparatach służą także poprawie stanu i wyglądu skóry, odmłodzeniu skóry twarzy, zwiększeniu jej elastyczności, jędrności i napięcia oraz spłyceniu drobnych zmarszczek. Peelingi medyczne często wykorzystuje się także do usuwania efektów fotostarzenia się i poprawy stanu skóry, która ma tendencję do przesuszania się.