Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

Powstawanie zmarszczek jest naturalną oznaką procesu starzenia się organizmu. Wybór odpowiedniej metody usuwania zmarszczek jest kwestią indywidualną, jednak zanim podda się twarz operacji plastycznej, zaleca się wypróbowanie bezinwazyjnych zabiegów na wygładzenie zmarszczek, które mogą okazać się skutecznym sposobem na gładką skórę.

Usuwanie zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to nowoczesny wypełniacz nazywany fontanną młodości. Jest on naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu, odpowiadającym za nawilżenie skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie drastycznie maleje, dlatego też skóra traci sprężystość. Wstrzyknięcie do organizmu wypełniacza, którego cząsteczka jest w 99 proc. identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym koryguje i rewitalizuje skórę. Zabieg wygładzenia zmarszczek kwasek hialuronowym jest nieinwazyjny i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków.

Wygładzenie zmarszczek toksyną botulinową

Zabieg z użyciem toksyny hialuronowej jest bez wątpienia najpopularniejszą metodą walki z upływającym czasem i zmarszczkami mimicznymi. Zabieg odbywa się w ramach chirurgii jednego dnia i trwa średnio 15 minut. Odpowiednia dawka uzależniona jest od głębokości i ilości zmarszczek oraz kondycji skóry. Wstrzyknięcie preparatu minimalizuje przewodnictwo nerwowe pomiędzy nerwami i mięśniami, na skutek czego następuje spłycenie lub wygładzenie zmarszczek.

Nici PDO

Zabieg z nićmi PDO to prosty, bezbolesny i bezinwazyjny sposób na usunięcie zmarszczek. Koncepcja zabiegu jest polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej świetlista. Efektem jest odpowiednie wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy i zwężenie porów.

Usuwanie zmarszczek mezoterapią igłową

Mezoterapia igłowa zaliczana jest do jednych z najczęściej wybieranych zabiegów estetycznych. To niechirurgiczny zabieg polegający na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego, preparatów rewitalizujących, witaminowych lub leków za pomocą drobnych i gęstych nakłuć. Dzięki temu składniki aktywne stosowanych preparatów podawane są od razu bezpośrednio do odpowiednich miejsc, aby skutecznie wygładzić zmarszczki.

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym to nowatorska metoda redukcji lub usuwania zmarszczek na twarzy. Zabieg to dobra alternatywna dla kobiet, które obawiają się efektu naciągnięcia skóry w przypadku spłycenia zmarszczek z użyciem botoksu. Wygładzenie zmarszczek odbywa się za pomocą wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego, zawierającego zwiększoną ilość płytek krwi i licznych czynników wzrostu, które umożliwiają procesy regeneracyjne.