Zabiegi dla mężczyzn, czyli czego pragną mężczyźni

Już od wielu lat medycyna estetyczna, oraz chirurgia plastyczna, przestały być domenami płci pięknej. Coraz częściej w naszej Klinice pojawiają się zabiegi dla mężczyzn.  Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się mężczyźni?

Jakie proponujemy zabiegi dla mężczyzn

Męska część  naszych pacjentów to przede wszystkim panowie, którzy dbają o kondycję fizyczną. Intensywne treningi siłowe pozwalają utrzymać ciało w formie. Jednak nie wszystkie partie ciała udaje się skutecznie wyćwiczyć. Czynniki genetyczne, uwarunkowania hormonalne, stosowane leki, czy zmiany masy ciała powodują, że nawet u wytrenowanych mężczyzn pozostają znaczne pokłady tkanki tłuszczowej. Niestety nie zawsze udaje się je zlikwidować przez ćwiczenia, czy dietę. Taki tłuszcz odkłada się zazwyczaj w dolnych partiach brzucha i w okolicy klatki piersiowej. Panom pragnącym pozbyć się tłuszczu oferujemy różne rodzaje zabiegów, które skutecznie rozwiązują problem nadmiaru tkanki tłuszczowej u aktywnych fizycznie mężczyzn. Mowa tu o masażach infradźwiękowej liposukcji, oraz lipolizie iniekcyjnej.

Mężczyźni też mają rozstępy

Kolejnym problemem mężczyzn uprawiających sporty siłowe są rozstępy na klatce piersiowej, ramionach czy barkach. Medycyna estetyczna oferuje szeroką gamę możliwości zminimalizowania tych niechcianych pasm na skórze.Doskonale sprawdzi się tutaj kwas hialuronowy. Pacjentom polecamy zabiegi laserowe, lub specjalne dobrane koktajle mezoterapii igłowej.

Zabiegi dla mężczyzn powstrzymujące łysienie

Równie typowo męskim problemem jest nadmierne wypadanie włosów. Łysienie androgenowe jest chorobą uwarunkowaną genetycznie, jednak stosując odpowiednie preparaty kwasu hiularonowego. Problem ten możemy zminimalizować i znacząco przesunąć w czasie. Wielu mężczyzn poddaje się zabiegom mezoterapii skóry głowy, która zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów, a także działa stymulująco na porost włosów.

Problemy ze skórą trądzikową

Nierzadko mężczyźni zgłaszają się do Kliniki Wiatroszak z problemami ze skórą trądzikową. Pozostałości po młodzieńczym trądziku w postaci blizn i przebarwień SA skutecznie likwidowane przy użyciu specjalnie opracowanej mieszanki kwasów pilingujących, lub przy użyciu lasera.

Medycyna estetyczna oferuje pełną gamę zabiegówka twarz, dedykowanych specjalnie dla mężczyzn. O ile kobietom zależy przede wszystkim na uzyskaniu efektu twarzy o delikatnych rysach. O tyle w przypadku mężczyzn celem jest podkreślenie mocnych konturów twarzy. Jednym z takich zabiegów jest uwydatnienie okolicy kąta żuchwy. Okolicę tą wypełnia się preparatami na bazie hydroksyapatytu wapnia lub kwasu hialuronowego uzyskując efekt podkreślenia kąta żuchwy. Takiemu zabiegowi poddał się między innymi Brad Pitt, który uznawany jest za jednego z najseksowniejszych mężczyzn na świecie. Panowie, tak jak i panie pragną jak najdłużej zachować młodą i jędrną skórę. I tutaj możemy pomóc stosując odpowiednie zabiegi wspomagające usuwanie zmarszczek.