Piersi

Pośród wszystkich zabiegów chirurgii plastycznej operacje piersi są wciąż najczęściej wykonywanymi. Dotyczy to zarówno powiększania biustu z użyciem implantów, jak i podniesienia piersi, czy też równoczasowego zabiegu podniesienia z powiększeniem. Nieco rzadziej wykonuje się zabieg zmniejszania biustu, choć w niektórych przypadkach i tutaj chirurg plastyk może zasugerować zastosowanie implantów. Poniżej przedstawiamy listę zabiegów dotyczących piersi którym możesz sie poddać w ESTmedica.

Zabiegi dotyczące piersi

Korekcja męskich piersi

Redukcja męskich piersi może być przeprowadzana na kilka sposobów. W zależności od indywidualnych wskazań możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą liposukcji infradźwiękowej NIL.

20190507181257
Zmniejszanie piersi

Ciężkie piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Same piersi natomiast są wrażliwe na dotyk i często są źródłem dolegliwości bólowych. Ciężar gruczołu piersiowego deformuje także kształt klatki piersiowej i popiersia. W odpowiedzi na tego typu dolegliwości pacjentki mogą skorzystać z operacji pomniejszenia biustu

20190411161919
Podniesienie biustu

Podniesienie biustu jest rodzajem operacji polegającej na wycięciu nadmiaru skóry i zszyciu tkanki tak, aby podnieść piersi i nadać im bardziej młodzieńczy wygląd. Celem zabiegu jest przywrócenie piersiom odpowiedniego kształtu poprzez wymodelowanie.

20190411153715