Zatrzymać starość! Skuteczne sposoby opóźniania starości

Zatrzymać starość! Skuteczne sposoby opóźniania starości

Od zawsze wiadomo, że przed starzeniem się nie ma ucieczki. Jednak mamy wpływ na to, jak ten proces będzie przebiegał, stosując skuteczne sposoby opóźniania starości. Starzenie się jest procesem naturalnym oraz nieuchronnym, jednak niezwykle złożonym w zależności od każdego organizmu. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferując zabiegi, mające przynieść wizualny efekt odmłodzenia oraz uzyskania estetycznego, młodego wyglądu. W wielu przypadkach sposoby opóźnienia starości pozwalają na uzyskanie niezbędnego komfortu psychicznego.

Rewitalizacja skóry

W zabiegach z zakresu rewitalizacji skóry wykorzystuje się i wprowadza substancje, które mobilizują ją do odbudowy oraz regeneracji. Są to naturalne składniki skóry, które są odpowiedzialne za prawidłowe jej napięcie i nawilżenie. Ich niedobór w skórze wiąże się z jej nieprawidłowym nawilżeniem oraz występowaniem zmarszczek.

Sposoby opóźniania starości – mezoterapia igłowa

Kolejnym sposobem opóźniania starości jest zabieg mezoterapii igłowej, który opiera się na bezpośrednim wstrzyknięciu substancji leczniczych w miejsca zmienione. oktajl przeznaczony do iniekcji jest odpowiednio dobierany do potrzeb skóry pacjenta-zazwyczaj jest to kwas hialuronowy, mikroelementy, witaminy oraz wyciągi roślinne. Metoda przynosi bardzo skuteczne efekty nie tylko w regeneracji, odmładzaniu i poprawy wyglądu skóry, ale i w leczeniu rozstępów, cellulitu i łysienia.

Lifting twarzy

Celem zabiegu jest odpowiednia stymulacja skóry do produkcji kolagenu, dlatego staje się ona bardziej wygładzona, a twarz wygląda na znacznie młodszą. Metody bezoperacyjnego liftingu twarzy nie wymagają wykonywania cięć oraz wkłuć. Pozwala to właśnie na zachowanie nienaruszonej skóry, dzięki czemu efekt jej odmłodzenia jest bardziej widoczny.

Geneo skutecznym sposobem na opóźnienie starości

Zabiegi z użyciem Geneo gwarantują maksymalne dotlenienie skóry oraz jej natychmiastowe odmłodzenie i ujędrnienie. Metoda umożliwia skuteczne wchłanianie specjalne opracowanej kombinacji składników aktywnych zawartych w żelu. Przywraca to skórze odpowiednią gęstość, oraz przeciwdziała starzeniu się. Zabieg wykonywany głowicą Geneo wzbogacony jest o masaż, który napina skórę, sprawiając, że wygląda ona młodziej.

Toksyna botulinowa

Zabieg polega na wypełnianiu tkanek miękkich kwasem hialuronowym. Jest to skuteczny sposób opóźniania starości. Metodę stosuje się głównie do redukcji blizn nosowo-wargowych, powiększenia ust oraz wypełnienia zmarszczek w okolicy ust. Kwas hialuronowy to substancja aturalnie występującą w naszym organizmie, jego stężenie wraz z wiekiem ulega jednak znacznemu zmniejszeniu. Iniekcja ma na celu związanie wody w tkankach w obrębie których wykonuje się wypełnienie. Efektem jest przywrócenie objętości i konturów twarzy, poprawa elastyczności skóry oraz zniwelowanie zmarszczek.

Podsumowanie

Pamiętajmy, że na jakość skory w każdym wieku znaczący wpływ mają również czynniki zewnętrzne. Czyli promieniowanie UV czy dym tytoniowy. Zatem kluczowa jest też codzienna pielęgnacja cery, niwelowanie oznak stresu i zbilansowana dieta, które pomogą na długo zachować świeżość skóry. Działania zapobiegawcze to też skuteczne sposoby opóźniania starości.