Zdrowy sen latem

Zdrowy sen latem

Latem temperatura z pewnością przekracza optymalne parametry dla zdrowego snu. Dlatego też dopadająca nas bezsenność jest z pewnością najbardziej uciążliwym elementem letnich dni. Brak odpowiedniej ilości powietrza i zbyt wysoka temperatura sprawiają, że organizm z większym trudem przechodzi w tryb wypoczynku. Zdrowy sen latem jest jednak możliwy! Wykorzystaj proste sposoby na to, aby zasnąć w czasie upałów, a unikniesz nieprzyjemnej ospałości, która pojawia się po kolejnej nieprzespanej nocy.

Postaraj się obniżyć temperaturę w sypialni

Jeśli pomieszczenia w twoim domu nie są wyposażone w klimatyzację, postaraj się stworzyć odpowiednie warunki, aby temperatura w sypialni była niższa. Przede wszystkim unikaj odsłaniania okien w ciągu dnia. Dzięki temu promienie słoneczne nie dostaną się do środka i nie będą rozgrzewać pomieszczenia w ciągu dnia. Aby liczyć na zdrowy sen latem warto również zamknąć okna i otworzyć je dopiero wieczorem, kiedy temperatura nieco spadnie.

Zdrowy sen latem a odpowiednie przykrycie

W upalne dni warto wybierać lekkie kołdry z bawełny lub satyny. Są one bardzo przewiewne i dobrze wchłaniają pot, dzięki czemu nie będziesz budził się w nocy z powodu zbyt wysokiej temperatury pod kołdrą. Duże znaczenie dla zdrowego snu ma również to w czym śpisz. Dobrym pomysłem będzie założenie bielizny z delikatnej satyny lub jedwabiu. Będzie ona wygodna i zapobiegnie gromadzeniu się potu.

Wieczorne spacery na zdrowy sen latem

W upalne, letnie dni aktywność fizyczna staje się o wiele bardziej męcząca, jednak rezygnacja z niej również nie jest dobrym pomysłem. Wieczorem temperatura na zewnątrz się obniża, dlatego warto wybrać się na półgodzinny, spokojny spacer. To świetny sposób na dotlenienie się, a także na uspokojenie myśli po ciężkim dniu. Dzięki temu nasz mózg dostatecznie się dotleni, dzięki czemu będzie miał szansę na regenerację podczas zdrowego snu w nocy.

Podsumowanie

W upalne dni bezsenność może być bardzo męcząca, dlatego warto zastosować się do kilku porad, które pomogą w osiągnięciu zdrowego snu latem. Odpowiednia dieta to również dobry pomysł na bezproblemowe zasypianie, dlatego też staraj się nie najadać na noc. Zadbaj również o atmosferę w sypialni – ciemne, chłodne pomieszczenie sprawi, że szybko zaśniesz i nie będziesz budziła się w nocy.