Zima – dobry moment na zabiegi laserem frakcyjnym

Zima – dobry moment na zabiegi laserem frakcyjnym

„Zima to najlepszy moment na zabiegi laserem frakcyjnym. U pacjentek, które mają problem z posłonecznymi uszkodzeniami skóry, przebarwieniami, zmarszczkami. Dotyczy to również kobiet borykających się z bliznami, oraz po trądziku. Fantastyczne efekty daje zastosowanie terapii laserowej. Laser frakcyjny Cortex łączy dwie długości fal CO2 i Er:YAG”

Dlaczego laser frakcyjny Cortex?

Specjalistyczny Laser Cortex amerykańskiej firmy Ellman, to nowoczesne narzędzie do kompleksowego odmładzania skóry. Dzięki niemu usuwanie zmarszczek jest bardzo skuteczne. Technologia frakcyjna sprawia, że laser ten doskonale radzi sobie ze zmarszczkami i nierównościami skóry. Usuwa blizny i  rozstępy. Używając lasera frakcyjnego możemy nie tylko usuwać zmarszczki i inne niedoskonałości skóry. Możemy też cieszyć się niesłychanie szybkim czasem gojenia.

Tylko system Cortex ™ zapewnia dostęp do obu najczęściej wykorzystywanych fal ablacyjnych: CO2 do głębokich, oraz ERB:YAG do powierzchownych warstw skóry. Żaden inny system nie zapewnia elastyczności leczenia pacjentów za pomocą systemu CO2 i/lub ERB:YAG .

Na czym polega działanie lasera Cortex?

Wykorzystanie lasera frakcyjnego Cortex  w technologii Fraxel  polega na wytworzeniu tysięcy niewidocznych gołym okiem  mikrootworków. Stymuluje to otaczające tkanki do produkcji  nowego kolagenu. Stymuluje to przebudowę skóry, a w efekcie zwiększenie jej napięcia, usunięcie zmarszczek i blizn.

W zależności od wskazań, można stymulować skórę na różnych głębokościach, uzyskując efekt przebudowy i napięcia głębszych warstw skóry. Daje to możliwość wykonania delikatnego liftingu, lub może działać powierzchownie usuwając przebarwienia i niedoskonałości warstwy naskórkowej. Dzięki zastosowaniu lasera frakcyjnego zmarszczki wygładzają się, a skóra staje się delikatniejsza, świeża i jędrna.

Jak wyglądają zabiegi laserem frakcyjnym

W zależności od wskazań, lekarz wykonujący zabieg usuwania zmarszczek, dobiera odpowiedni zakres długości fal lasera. Zabieg wykonuje się po nałożeniu maści znieczulającej. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne pieczenie, które jest zazwyczaj dobrze tolerowane przez pacjentów. Należy się przygotować jednak  na to, że przez 2-3 dni skóra będzie obrzęknięta i zaczerwieniona. Natomiast poprzez kolejne 5 dni będzie się mocno łuszczyć.

Efekty  widoczne są już po pierwszym zabiegu. Niekiedy dla uzyskania pożądanego rezultatu wymagane jest wykonanie kilku serii zabiegów.