Zima – najlepszy moment na laserowy resurfacing skóry

Zima to najlepszy moment na laserowy resurfacing skóry. U pacjentek, które mają problem z posłonecznymi uszkodzeniami, przebarwieniami, zmarszczkami, czy bliznami po trądziku, fantastyczne efekty daje zastosowanie Lasera Cortex. Łączy on dwie długości fal CO2 i Er:YAG.

Na czym polega laserowy resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry zwany też peelingiem laserowym, to zabieg, podczas którego laser frakcyjny tworzy mikrouszkodzenia na skórze. Następnie w szybkim tempie mikrouszkodzeniapokrywają się przez nieuszkodzone tkanki z nimi sąsiadujące. Podczas zabiegu usuwane są komórki naskórka. Natomiast komórki skóry właściwej delikatnie się rozgrzewają, co stymuluje produkcję kolagenu i szybką regenerację skóry.

Co daje zabieg laserem frakcyjnym

Dzięki zabiegowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Zmarszczki i blizny zostają znacznie spłycone. Przebarwienia są mniej widoczne, pory zmniejszone, a koloryt skóry bardziej świeży i promienny.

Laserowy resurfacing to także doskonały sposób na zniwelowanie blizn. W celu pozbycia się blizn wykonywanujemy serię głębokich zabiegów, które usuwają starą tkankę i mobilizują organizm do wytworzenie w to miejsce nowej.

Aby uzyskać najlepsze efekty resurfacing można powtórzyć po upływie około 4 tygodni. W tym czasie pobudzona do odbudowy tkanka tworzy nowy, świeży naskórek. Warto poczekać na efekty resurfacingu. Zabiegi laserem frakcyjnym nie zmieniają bowiem rysów twarzy dając jedynie efekt zdrowej, jędrnej skóry.

Dodatkowym atutem resurfacingu laserowego jest długotrwały efekt. Oczywiście po jakimś czasie skóra będzie wracała do poprzedniego stanu. Chociażby z powodu naturalnych procesów zachodzących w całym organizmie wraz z wiekiem. Zawsze jednak można znów sięgnąć po laser i pobudzić skórę do działania.

Jakie są efekty uboczne laserowego resurfacingu

Naturalnymi efektami ubocznymi, występującymi zaraz po wykonaniu zabiegu mogą być jedynie zaczerwienienie i złuszczanie naskórka utrzymujące się przez okres kilku dni.