Zmniejszenie biustu. Dla kogo to dobry zabieg?

Zmniejszenie biustu. Dla kogo to dobry zabieg?

Zmniejszenie biustu, czyli ingerencja chirurgiczna w rozmiar biustu niemal zawsze jest kojarzona z jego powiększeniem. Istnieje jednak spora grupa kobiet, które rozważają jego pomniejszenie. Zapraszamy do lektury wpisu, który wyjaśni, w jakich przypadkach warto podjąć decyzję o zmniejszeniu piersi.

Zmniejszenie biustu. Nie tylko względy estetyczne

Przesłanką do wykonania zabiegu pomniejszenia biustu są z całą pewnością względy natury estetycznej. Nie można ich nigdy lekceważyć. Jeśli istnieje szansa, byśmy czuli się piękniejsi i bardziej pogodzeni ze swoim ciałem, zawsze należy korzystać z rozwiązań to umożliwiających. Zatem zrozumiałym powodem do przeprowadzenia zabiegu zmniejszenia biustu będzie brak samoakceptacji związany z kompleksami spowodowanymi zbyt dużym biustem. Niektóre panie czują się skrępowane tym, że biust przytłacza ich sylwetkę, a one same są postrzegane przez innych zawsze przez pryzmat obfitego biustu.

Jeśli kompleksy są na tyle ograniczające, że utrudniają codzienne funkcjonowanie i nawiązywanie poprawnych relacji, to koniecznie trzeba poszukać pomocy. Powodem do zaniżonego poczucia wartości może być też wyraźna asymetria pomiędzy piersiami, wówczas można ją zniwelować operacyjnie. Równie istotnymi powodami do wykonania zabiegu pomniejszenia biustu są wywołane przez jego ciężar i wielkość dolegliwości zdrowotne. Duże piersi to przede wszystkim spore obciążenie dla kręgosłupa. Ich ciężar sprawia, że sylwetka staje się przygarbiona. Prowadzi to do powstawania zwyrodnień w obrębie kręgosłupa, które będą w przyszłości objawiały się różnymi bolesnymi dolegliwościami.

Nie ułatwiają też sytuacji wżynające się w ciało ramiączka biustonosza, pozostawiające po latach dotkliwe wgłębienia. Zbyt duży biust potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie, może też zniechęcać do regularnej aktywności fizycznej. Wówczas obserwujemy słabszą kondycję i wydolność organizmu, od których, jak wiemy, zależą dobre samopoczucie oraz zdrowie.

Zmniejszenie biustu. To trzeba wiedzieć

Niestety, ale zabieg redukcji piersi nie zostanie przeprowadzony u pań, które borykają się z chorobami autoimmunologicznymi. Przeciwwskazaniami są również schorzenia wątroby oraz nerek, a także zaburzenia krzepliwości krwi. Pacjentka powinna też wiedzieć, że poddanie się operacyjnemu zmniejszeniu biustu wyklucza w przyszłości karmienie piersią. Jeśli nie występują przeszkody, by wykonać zabieg zmniejszenia biustu, to trzeba wiedzieć, że jest on przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Lekarz chirurg wykonuje cięcie na skórze piersi, aby odjąć tkanki tłuszczowej i gruczołu oraz zmniejszyć fałd skóry. Następnie formułuje kształt piersi oraz poprawia usytuowanie brodawki sutkowej. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest stosowanie się do zaleceń lekarza. Należy na czas rekonwalescencji ograniczyć wysiłek fizyczny oraz nosić za dnia oraz do snu specjalny biustonosz. W celu przyspieszenia gojenia i wygładzenia blizny powinno smarować się ją specjalnym preparatem. O wszystkich zaleceniach pacjentka powiadamiana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.