Zwalcz cellulit od wewnątrz

Cellulit to problem dotykający wiele kobiet. Tak zwana skórka pomarańczowa pojawia się najczęściej w okolicy pośladków, ud, czy bioder stając się dokuczliwym defektem kosmetycznym. Cellulit nie jest jednak wyrokiem. Można mu zaradzić stosując masaże, oraz leczenie od wewnątrz.

Jak powstaje cellulit

Powstanie cellulitu, czyli pofałdowanej i nierównej powierzchni skóry związane jest zarówno ze zmianami w samej skórze jak i w tkance podskórnej. Dochodzi do przebudowy tkanki podskórnej z wytworzeniem włóknistych przegród, obrzękiem tkanki tłuszczowej, oraz zwiększeniem wiotkości skóry. Nie do końca znamy mechanizm tego zjawiska. Znamy za to czynniki predysponujące do powstawania cellulitu.

Problem cellulitu dotyka głównie młodych kobiet w trzeciej i czwartej dekadzie życia. Pojawia często po okresie ciąży i karmienia. Ciąża to czas swoistej burzy hormonalnej. A to właśnie zmiany w stężeniu estrogenów we krwi odpowiedzialne są przede wszystkim za powstawanie cellulitu. Prócz tego, innymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu skórki pomarańczowej są nadwaga, siedzący tryb życia, oraz palenie papierosów. Czynniki te wywołują zastój żylny i limfatyczny stając się bezpośrednimi przyczynami cellulitu.

Metody walki z cellulitem

Większość terapii cellulitu ogranicza się do działania zewnętrznego. Stosujemy ćwiczenia, kremy antycellulitowe, czy masaże, które na pewno są przydatne do walki z pomarańczową skórką. Jednak same w sobie rzadko przynoszą pożądane efekty i powinniśmy je traktować raczej jako terapie dodatkowe, niż leczenie samo w sobie.

W naszej Klinice proponujemy pacjentkom specjalnie zaprojektowane koktajle mezoterapii ujędrniającej i napinającej okolice skórki pomarańczowej. Zaletą tej metody jest podanie czynników wpływających na przebudowę tkankową dokładnie w miejsce problemu. Taka „stymulacja od wewnątrz” wraz z właściwie zaplanowaną terapią wspomagającą i masażami  daje bardzo dobre efekty.

Już seria kilku zabiegów mezoterapii pozwala na osiągniecie efektu, który utrzyma się, jeśli  przy wykorzystaniu znanych domowych sposobów wspomagających walkę z cellulitem. Zabieg mezoterapii, oferowany przez naszą Klinikę jest odpowiedni dla Pań w każdym wieku. Dawki podawanych preparatów dopasowujemy do indywidualnych potrzeb pacjentek.