Zwalcz Cellulit od wewnątrz

Cellulit to problem dotykający wiele kobiet. Tak zwana skórka pomarańczowa pojawia się najczęściej w okolicy pośladków, ud czy bioder stając się dokuczliwym defektem kosmetycznym. Powstanie tej pofałdowanej i nierównej powierzchni skóry związane jest zarówno ze zmianami w samej skórze jak i  w tkance podskórnej. Dochodzi do przebudowy tkanki podskórnej z wytworzeniem włóknistych przegród, obrzękiem tkanki tłuszczowej oraz zwiększeniem wiotkości skóry.  Mechanizm tego zjawiska nie jest do końca poznany, ale znane są czynniki predysponujące do powstawania cellulitu.

mezoterapia_mediumProblem cellulitu dotyka gównie młodych kobiet w 3, 4 dekadzie życia, często po okresie ciąży i karmienia. Ciąża to czas swoistej burzy hormonalnej, a to właśnie zmiany w stężeniu estrogenów we krwi odpowiedzialne są przede wszystkim za powstawanie cellulitu. Prócz tego, innymi czynnikami sprzyjającymi powstawaniu skórki pomarańczowej są nadwaga, siedzący tryb życia czy palenie papierosów. To czynniki wywołujący zastój żylny i limfatyczny.

Większość terapii cellulitu ogranicza się do działania zewnętrznego. Ćwiczenia, kremy antycellulitowe czy masaże to narzędzia przydatne w walce z tym problemem. Jednak same w sobie rzadko przynoszą pożądane efekty i powinny być traktowane raczej jako terapie dodatkowe, niż leczenie samo w sobie.

W Klinice Wiatroszak proponujemy naszym pacjentką specjalnie zaprojektowane koktajle mezoterapii ujędrniającej i napinającej okolice skórki pomarańczowej. Zaletą tej metody jest podanie czynników wpływających na przebudowę tkankową dokładnie w miejsce problemu. Taka „stymulacja od wewnątrz” wraz z właściwie zaplanowaną terapią wspomagającą  daje bardzo dobre efekty.

Już seria kilku zabiegów mezoterapii pozwala na osiągniecie efektu który będzie się utrzymywać przy wykorzystaniu znanych domowych sposobów wspomagających walkę z cellulitem. Zabieg mezoterapii, oferowany przez Klinikę Wiatroszak jest odpowiedni dla Pań w każdym wieku, dawki podawanych preparatów dopasowane są do indywidualnych potrzeb pacjentek.